Plugins - All-in-One WP Migration - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (157 entries)

en: %s ago
da_DK: %s siden

en: (click to expand)
da_DK: (klik for at udvide)

en: A PHP extension stopped the file upload.
da_DK: En PHP udvidelse stoppede fil-upload.

en: A valid backup name must be provided in order to proceed with the restore process.
da_DK: Et gyldigt backupnavn skal gives for at forsætte med gendannelsesprocessen.

en: Activating mu-plugins...
da_DK: Aktiverer mu-plugins...

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Advanced options
da_DK: Avancerede indstillinger

en: All in One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> folder.
da_DK: All in One WP Migration kunne ikke oprette <strong>%s</strong> mappen.

en: Archiving %d files...<br />%d%% complete
da_DK: Arkiverer %d filer...<br />%d%% færdig

en: Archiving configuration file...<br />%d%% complete
da_DK: Arkiverer konfigurationsfilen...<br />%d%% færdig

en: Archiving database...<br />%d%% complete
da_DK: Arkiverer databasen...<br />%d%% færdig

en: Are you sure you want to delete this file?
da_DK: Er du sikker på, du vil slette denne fil?

en: At least <strong>one WordPress</strong> site should be presented in the archive.
da_DK: Mindst <strong>et WordPress</strong> websted skal optræde i arkivet.

en: Backup complete.
da_DK: Backup færdig.

en: Backup location: %s
da_DK: Backup placering: %s

en: Backup name
da_DK: Backup navn

en: Cancel
da_DK: Annullér

en: Check for updates
da_DK: Søg efter opdateringer

en: Checking extensions compatibility...
da_DK: Undersøger om udvidelser er forenelige

en: Close
da_DK: Luk

en: Continue
da_DK: Fortsæt

en: Create backup
da_DK: Opret backup

en: Creating an empty archive...
da_DK: Opretter et tomt arkiv...

en: Date
da_DK: Dato

en: Date created
da_DK: Oprettet på dato

en: Delete
da_DK: Slet

en: Discard
da_DK: Kasser

en: Do <strong>not</strong> export cache (files)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> cache (filer)

en: Do <strong>not</strong> export database (sql)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> databasen (sql)

en: Do <strong>not</strong> export inactive plugins (files)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> inaktive plugins (filer)

en: Do <strong>not</strong> export inactive themes (files)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> inaktive temaer (filer)

en: Do <strong>not</strong> export media library (files)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> mediebibliotek (filer)

en: Do <strong>not</strong> export must-use plugins (files)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> krævede plugins (filer)

en: Do <strong>not</strong> export plugins (files)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> plugins (filer)

en: Do <strong>not</strong> export post revisions
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> indlægsrevisioner

en: Do <strong>not</strong> export spam comments
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> spamkommentarer

en: Do <strong>not</strong> export themes (files)
da_DK: Eksporter <strong>ikke</strong> temaer (filer)

en: Do <strong>not</strong> replace email domain (sql)
da_DK: Erstat <strong>ikke</strong> e-mail domæne (sql)

en: Don't have a Purchase ID? You can find your Purchase ID
da_DK: Du har ikke et købsID? Du kan finde dit købsID

en: Done activating mu-plugins.
da_DK: Færdig med at aktivere mu-plugins.

en: Done archiving configuration file.
da_DK: Færdig med at arkivere konfigurationsfilen.

en: Done archiving database.
da_DK: Færdig med at arkivere databasen.

en: Done creating an empty archive.
da_DK: Færdig med at oprette et tomt arkiv.

en: Done exporting database.
da_DK: Færdig med at eksportere databasen.

en: Done preparing blogs.
da_DK: Færdig med at klargøre blogs.

en: Done preparing configuration file.
da_DK: Færdig med at klargøre konfigurationsfilen.

en: Done restoring database.
da_DK: Færdig med at gendanne databasen.

en: Done retrieving a list of all WordPress files.
da_DK: Færdig med at hente en liste over alle WordPress-filer.

en: Done unpacking archive.
da_DK: Færdig med at udpakke arkivet.

en: Drag & Drop to upload
da_DK: Træk & slip for at uploade

en: Enter your Purchase ID
da_DK: Indtast dit købsID

en: Enter your email address..
da_DK: Indtast din e-mailadresse...

en: Example: wp ai1wm restore migration-wp-20170913-095743-931.wpress
da_DK: Eksempel: wp ai1wm restore migration-wp-20170913-095743-931.wpress

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Export Site
da_DK: Eksporter websted

en: Export To
da_DK: Eksporter til

en: Exporting database...<br />%d%% complete
da_DK: Eksporterer databasen...<br />%d%% færdig

en: Failed to write file to disk.
da_DK: Kunne ikke skrive til disken.

en: Feedback type is not valid.
da_DK: Feedback-typen er ikke gyldig.

en: File
da_DK: Fil

en: Get Support
da_DK: Få support

en: Get multisite
da_DK: Hent multisite

en: Get unlimited
da_DK: Få ubegrænset

en: How may we help you?
da_DK: Hvordan kan vi hjælpe dig?

en: I agree that by filling in the contact form with my data, I authorize All-in-One WP Migration to use my <strong>email</strong> to reply to my requests for information. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privacy policy</a>
da_DK: Jeg går med til at ved at udfylde denne kontaktformular med mine data, så giver jeg tilladelse til, at All-in-One WP Migration bruger min <strong>e-mail</strong> til at svare på mine anmodninger om information. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privatlivspolitik</a>

en: I have ideas to improve this plugin
da_DK: Jeg har ideer til forbedringer af dette plugin

en: I need help with this plugin
da_DK: Jeg behøver hjælp med dette plugin

en: I would like to review this plugin
da_DK: Jeg vil gerne bedømme dette plugin

en: Import
da_DK: Importer

en: Import From
da_DK: Importer fra

en: Import Site
da_DK: Importer websted

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
da_DK: I sektionen med avancerede indstillinger kan du indstille mere præcist, hvad du vil eksportere.

en: Invalid archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Ugyldig arkivsti. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Leave Feedback
da_DK: Giv feedback

en: Leave plugin developers any feedback here
da_DK: Giv plugin-udviklere alle typer af feedback her

en: Leave plugin developers any feedback here..
da_DK: Giv plugin-udviklere feedback her...

en: Maximum upload file size:
da_DK: Maksimum upload filstørrelse:

en: Migration tool for all your blog data. Import or Export your blog content with a single click.
da_DK: Migreringsværktøj til alle dine blogdata. Import og eksporter din blogs indhold med et enkelt klik.

en: Missing a temporary folder.
da_DK: Der mangler en midlertidig mappe.

en: Missing error key in upload file.
da_DK: Mangler error key i upload-filen.

en: Missing tmp_name in upload file.
da_DK: Mangler tmp_name i upload-filen.

en: Missing upload file.
da_DK: Mangler upload-filen.

en: Monthly
da_DK: Månedlig

en: Name
da_DK: Navn

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
da_DK: Når filen er hentet uden problemer til din computer, så du kan importere det til enhver af dine WordPress-sider.

en: Out of disk space. Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Ikke mere diskplads. Kunne ikke skrive til: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Please accept feedback term conditions.
da_DK: Accepter venligst betingelserne for feedback.

en: Please accept report term conditions.
da_DK: Accepter venligst betingelserne for rapporterne.

en: Please describe your problem here..
da_DK: Forklar venligst dit problem her...

en: Please do not close this browser window or your import will fail
da_DK: Vær venlig ikke at lukke dette vindue, da din import så vil mislykkedes

en: Please enter comments in the text area.
da_DK: Skriv venligst kommentarer i tekstfeltet.

en: Please wait, stopping the export...
da_DK: Vent venligst, stopper eksporten...

en: Please wait, stopping the import...
da_DK: Vent venligst, stopper importen...

en: Preparing blogs...
da_DK: Klargører blogs...

en: Preparing configuration file...
da_DK: Klargører konfigurationsfilen...

en: Preparing to export...
da_DK: Gør klar til eksport...

en: Preparing to import...
da_DK: Gør klar til import...

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
da_DK: Tryk "Eksport" knappen og webstedets arkiv vil dukke op i din browser.

en: Proceed
da_DK: Fortsæt

en: Purchase ID
da_DK: KøbsID

en: Quick hints
da_DK: Hurtige tip

en: Renaming exported file...
da_DK: Omdøber eksporterede fil...

en: Replace with
da_DK: Erstat med

en: Report issue
da_DK: Rapporter problem

en: Restore
da_DK: Gendan

en: Restoring %d files...<br />%d%% complete
da_DK: Gendanner %d filer...<br />%d%% færdig

en: Restoring database...<br />%d%% complete
da_DK: Gendanner databasen...<br />%d%% færdig

en: Retrieving a list of all WordPress files...
da_DK: Henter en liste over alle WordPress-filer...

en: Save
da_DK: Spara

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Something went wrong: %s
da_DK: Noget gik galt: %s

en: Stop export
da_DK: Stop eksport

en: Thanks for submitting your feedback!
da_DK: Tak fordi du sendte din feedback!

en: Thanks for submitting your request!
da_DK: Tak fordi du sendte din anmodning!

en: The archive should contain <strong>Single WordPress</strong> site! Please revisit your export settings.
da_DK: Arkivet skal indeholde et <strong>enkeltstående WordPress</strong> websted! Undersøg venligst dine eksportindstillinger igen.

en: The file is too large, retrying with smaller size.
da_DK: Filen er for stor, prøver med en mindre størrelse.

en: There are no backups available at this time, why not create a new one?
da_DK: Der er ingen backups tilgængelige i øjeblikket, hvorfor laver du ikke en ny?

en: There is an update available. To update, you must enter your
da_DK: Der er en opdatering tilgængelig. For at opdatere skal du skrive dit

en: This screen allows you to export database, media files, themes and plugins as one zipped file.
da_DK: Dette skrærmbillede giver dig mulighed for at eksportere databasen, mediefiler, temaer og plugins i en enkelt zippet fil.

en: To update your plugin/extension to the latest version, please fill your Purchase ID below.
da_DK: For at opdatere dit plugin/udvidelse til seneste version, så indtast dit købsID herunder.

en: Unable to authenticate the secret key. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke bekræfte den hemmelige nøgle. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unable to confirm the import. Refresh the page and try again
da_DK: Kunne ikke bekræfte importen. Genindlæs siden og prøv igen

en: Unable to export
da_DK: Kunne ikke eksportere

en: Unable to get current pointer position of %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke få nuværende markørplacering %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unable to import
da_DK: Kunne ikke importere

en: Unable to import <strong>WordPress Network</strong> into WordPress <strong>Single</strong> site.
da_DK: Kunne ikke importere <strong>WordPress netværket</strong> ind i et WordPress <strong>enkeltstående</strong> websted.

en: Unable to locate archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke finde arkivsti. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unable to locate storage path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke finde lagersti. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unable to open %s with mode %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke åbne %s med tilstand %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unable to prepare blogs on import. Refresh the page and try again
da_DK: Kunne ikke klargøre blogs til import. Genindlæs siden og prøv igen.

en: Unable to read file: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke læse filen: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unable to run the export. Refresh the page and try again
da_DK: Kunne ikke starte eksporten. Genindlæs siden og prøv igen

en: Unable to seek to offset %d on %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke søge offset %d på %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unable to start the export. Refresh the page and try again
da_DK: Kunne ikke starte eksporten. Genindlæs siden og prøv igen

en: Unable to start the import. Refresh the page and try again
da_DK: Kunne ikke starte importen. Genindlæs siden og prøv igen

en: Unable to stop the export. Refresh the page and try again
da_DK: Kunne ikke stoppe eksporten. Genindlæs siden og prøv igen

en: Unable to stop the import. Refresh the page and try again
da_DK: Kunne ikke stoppe importen. Genindlæs siden og prøv igen

en: Unable to upload the file because %s
da_DK: Kunne ikke uploade filen fordi %s

en: Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
da_DK: Kunne ikke skrive til: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Tekniske detaljer</a>

en: Unlimited
da_DK: Ubegrænset

en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
da_DK: Pakker arkiv ud...<br />%d%% færdig

en: Unrecognized error %s during upload.
da_DK: Ukendt fejl %s under upload.

en: Use the box below to upload a wpress file.
da_DK: Brug boksen herunder til at uploade en wpress fil.

en: WPI CLI is not supported in Multisite mode. Please use web interface to create a backup.
da_DK: WPI CLI understøttes ikke i Multisite tilstand. Brug venligst et web interface for at lave en backup.

en: WPI CLI is not supported in Multisite mode. Please use web interface to restore a backup.
da_DK: WPI CLI understøttes ikke i Multisite tilstand. Brug venligst et web interface for at gendanne en backup.

en: We are sorry, there seems to be a problem while uploading your file. Follow <a href="https://www.youtube.com/watch?v=mRp7qTFYKgs" target="_blank">this guide</a> to resolve it.
da_DK: Vi beklager, der synes at være et problem med at uploade din fil. Følg <a href="https://www.youtube.com/watch?v=mRp7qTFYKgs" target="_blank">denne vejledning</a> for at løse det.

en: Weekly
da_DK: Ugentlig

en: You are about to stop exporting your website, are you sure?
da_DK: Du er i gang med at stoppe eksporten af webstedet. Er du sikker?

en: You are about to stop importing your website, are you sure?
da_DK: Du er i gang med at stoppe importen af webstedet. Er du sikker?

en: You can then use the import functionality provided by this plugin to import the zipped file onto any other WordPress sites that you have administrator access to.
da_DK: Du kan så bruge importfunktionaliteten som dette plugin tilbyder, til at importere den zippede fil ind i ethvert af dine WordPress websteder, som du har adgang til.

en: You will need to create this folder and grant it read/write/execute permissions (0777) for the All in One WP Migration plugin to function properly.
da_DK: Du skal oprette denne mappe og give den read/write/execute tilladelser (0777) for at All in One WP migration pluginet kan fungere ordentligt.

en: Your data has been imported successfully!
da_DK: Dine data er blevet eksporteret uden problemer!

en: Your email is not valid.
da_DK: Din e-mail er ikke gyldig.

en: Your purchase ID is invalid, please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>
da_DK: Dit købsID er ugyldigt <a href="mailto:support@servmask.com">kontakt os venligst</a>

en: here
da_DK: her

en: in the database
da_DK: i databasen

en: new
da_DK: ny
