Themes - Hello Elementor - en to da_DK translation catalogue (74 entries)

note: Description of the theme
en: A plain-vanilla & lightweight theme for Elementor page builder
da_DK: Et basalt og letvægts-tema for Elementor sidebygger

en: Skip to content
da_DK: Videre til indhold

en: Create Header
da_DK: Opret sidehoved

en: Create a custom header with the new Theme Builder
da_DK: Opret et brugerdefineret sidehoved med den nye temaeditor

en: Create a custom header with multiple options
da_DK: Opret et brugerdefineret sidehoved med flere indstillinger

en: Toggle Color
da_DK: Skift farve

en: None
da_DK: Ingen

note: translators: %d: Breakpoint number.
en: Mobile (< %dpx)
da_DK: Mobil (< %dpx)

en: Breakpoint
da_DK: Ombrydningspunkt

en: Horizontal
da_DK: Horisontal

en: Menu Layout
da_DK: Menulayout

en: Create Footer
da_DK: Opret sidefod

en: With the new Theme Builder you can jump directly into each part of your site
da_DK: Med den nye Temaeditor kan du hoppe direkte ind på hver del af dit website

en: Create a custom footer with the new Theme Builder
da_DK: Opret en brugerdefineret sidefod med den nye temaeditor

en: Go Pro
da_DK: Opgrader

en: Upgrade to Elementor Pro and enjoy free design and many more features
da_DK: Opgrader til Elementor Pro og nyd gratis design og mange flere funktioner

en: Create a custom footer with multiple options
da_DK: Opret en brugerdefineret sidefod med flere indstillinger

en: All rights reserved
da_DK: Alle rettigheder forbeholdes

en: Color
da_DK: Farve

en: Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
da_DK: Ændringer afspejles først i eksemplet, når siden genindlæses.

en: Go to the <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to manage your menus.
da_DK: Gå til <a href="%s" target="_blank">Menuer</a> for at administrere dine menuer.

en: Go to <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
da_DK: Gå til <a href="%s" target="_blank">skærmbilledet Menuer</a> for at oprette en.

en: There are no menus in your site.
da_DK: Dit websted har ingen menuer.

en: — Select a Menu —
da_DK: — Vælg en menu —

en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's title and tagline
da_DK: Gå til <a href="%s">Webstedsidentitet</a> for at administrere webstedets titel og slogan

en: Typography
da_DK: Typografi

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's logo
da_DK: Gå til <a href="%s">Webstedsidentitet</a> for at administrere dit websteds logo

en: Logo Width
da_DK: Bredde på logo

en: Title
da_DK: Titel

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Gap
da_DK: Mellemrum

en: Content Width
da_DK: Bredde på indhold

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Boxed
da_DK: Indrammet

en: Width
da_DK: Bredde

en: Centered
da_DK: Centreret

en: Inverted
da_DK: Omvendt

en: Default
da_DK: Standard

en: Tagline
da_DK: Slogan

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Show
da_DK: Vis

en: Site Logo
da_DK: Websteds-logo

en: Use this experiment to design header and footer using Elementor Site Settings. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>
da_DK: Brug dette eksperiment til at designe sidehoved og sidefod ved hjælp af indstillinger for Elementorwebstedet. <a href="%s" target="_blank">Få mere at vide</a>

en: Hello Theme Header & Footer
da_DK: Hello sidehoved og sidefod

en: Start Here
da_DK: Start her

en: Create cross-site Header and Footer using Elementor & Hello theme
da_DK: Opret sidehoved og sidefod på tværs af websteder ved hjælp af temaet Elementor og Hello-temaet

en: Set Your Header &amp; Footer
da_DK: Vælg sidehoved og sidefod

en: You need Elementor version 3.1.0 or above to create a cross-site Header and Footer.
da_DK: Du skal bruge Elementor version 3.1.0 eller nyere for at oprette et sidehoved og en sidefod på tværs af websteder.

en: Update Elementor
da_DK: Opdater Elementor

en: Install &amp; Activate
da_DK: Installer og aktiver

en: Create a cross-site Header and Footer using Elementor & Hello theme
da_DK: Opret sidehoved og sidefod på tværs af websteder ved hjælp af temaet Elementor og temaet Hello

en: Header &amp; Footer
da_DK: Sidehoved og sidefod

en: Get Elementor
da_DK: Hent Elementor

en: Footer
da_DK: Sidefod

en: Header
da_DK: Sidehoved

en: Hello theme is a lightweight starter theme. We recommend you use it together with Elementor Page Builder plugin, they work perfectly together!
da_DK: Hello tema er et letvægts starttema. Vi anbefaler at du bruger det sammen med Elementor Page Builder plugin, de fungerer perfekt sammen!

en: Thanks for installing Hello Theme!
da_DK: Tak for at du installerede temaet Hello!

en: Install Elementor
da_DK: Installer Elementor

en: Activate Elementor
da_DK: Aktivér Elementor

en: Learn more about Elementor
da_DK: Lær mere om Elementor

en: Hello theme is a lightweight starter theme designed to work perfectly with Elementor Page Builder plugin.
da_DK: Hello tema er et letvægts startertema, der er designet til at fungerer perfekt sammen med Elementor Page Builder plugin.

en: Comments are closed.
da_DK: Lukket for kommentarer.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments
en: %1$s Response | %1$s Responses
da_DK[0]: %1$s reaktion
da_DK[1]: %1$s reaktioner

[ctx: comments title]
en: One Response
da_DK: En reaktion

note: Translators: HTML arrow
en: newer %s
da_DK: nyere %s

note: Translators: HTML arrow
en: %s older
da_DK: %s ældre

en: It seems we can't find what you're looking for.
da_DK: Det ser ikke ud til, at vi kan finde det du leder efter.

en: Search results for:
da_DK: Resultat af søgning efter:

en: Home
da_DK: Forside

en: Tagged
da_DK: Emneord

en: It looks like nothing was found at this location.
da_DK: Det ser ikke ud til at der blev fundet noget på den placering.

en: The page can&rsquo;t be found.
da_DK: Siden blev ikke fundet.

note: Author of the theme
en: Elementor Team
da_DK: Elementor-holdet
